Paintball - Domů Paintball - Příspěvky Paintball - O Paintballu Paintball - Odkazy
Paintball - paintballshop Paintball - militarypaintball Paintball - chci si zahrát Paintball - diskuze Paintball - galerie Paintball - bazar

Paintball - detail článku


.
.

Tippmann 2007 Catalog

vloženo 13. 02. 2007
Jelikož se nám právě dostal do ruky kompletní katalog firmy Tippmann Sports pro rok 2007, tak se nemůžeme nepodělit se všemi zájemci o nejnovější sortiment této skvělé firmy na šicí stroje. Správně, Tippmann byl v minulosti hlavně názvem pro speciální pneumatické stroje pro zpracování a šití kožených výrobků. Paintballoví pamětníci si určitě pamatují, když na stránkách této firmy byl na úvodní straně šicí stroj a vedle paintballová zbraň.
Ale vezmeme historii pěkně popořádku, šicí stroje a další nepaintballové aktivity necháme stranou. Můžeme třeba začít od zakladatele rodu Tippmannů v USA, tím by totiž podle všeho (nelze to dokonale ověřit) měl být Joseph Tippmann, který okolo roku 1865 emigroval do Pennsylvanie z malé země uprostřed Evropy zvané Bohemia (pro méně chápavé to znamená Čechy:). Ovšem prvopočátek výroby zbraní v této rodinné firmě byl na začátku osmdesátých let, kdy Dennis Tippmann (senior), v té době pod názvem Tippmann Arms Company, vyráběl repliky vojenský zbraní v ráži .22. Ovšem po změně amerických zákonů v roce 1986 se firma musela poohlédnout po jiném sortimentu. V té době si Dennis Tippmann všiml narůstající popularity paintballu a začal vyvíjet svůj první paintballový značkovač. Název firmy se ustálil na Tippmann Pneumatics a finální výrobek se začal prodávat pod názvem SMG60 a byla to první polo/plnoautomatická paintballová zbraň na světě s unikátním bočním podavačem a s prvním konstantním pohonem v podobě plnitelné 7oz CO2 láhve s pin ventilem . Kuličky ráže .62 byly po pěti kusech v nábojovém páse a zbraň je dokázala střílet neuvěřitelnou kadencí 10 ran/sec. Později byla délka pásu prodloužena na max. 15 kuliček. Ve zbrani v té době samozřejmě nebyla žádná elektronika a volba mezi semi a fullauto byla pouze ve zmačknutí spouště (poloviční zmáčknutí - semi, plné zmačknutí a držení – fullauto). Tuto zbraň je také možné sledovat v několika amerických akčních filmech, kde byla používána pro výcvik speciálních jednotek. Zbraně též existovaly v krátké verzi SMG60 Bulldog a dlouhé verzi Sniper. Délka přebíjených nábojových pásů byla také prodloužena až na 15 kuliček.

Tippmann SMG60


Jelikož se paintballové zbraně ustálily na kalibru .68, tak se i Tippmann pokusil svojí SMG60 předělat na tuto unifikovanou ráži. Ovšem jeho SMG68 byl už pouze semi-auto (fullauto bylo na hodně hřištích zakázané) a na tehdejší dobu (1989) hodně drahé (více jak 800 USD), tak se vyrobilo jen pár kousků. Naštěstí to firmu Tippmann nějak nerozhodilo a zbraň přepracovala do levnějšího modelu 68-special, který měl stejně jako jeho nová „pumpa“ SL-68, gravitační zásobník na 40 kuliček. Na těchto zbraních jsou už poznat znaky budoucích zbraní Pro-AM a Pro-Lite, které zná i starší generace paintballistů u nás.

Tippmann 68-special


Další opravdu zajímavou a přitom hodně málo známou zbraní z produkce Tippmannu, byl okolo roku 1996 model Factory F/A. Zbraň byla postavena na těle modelu Pro-AM (předchůdce Pro-Lite a Pro-Carbine) a byla to zase full-auto zbraň, takže opět tu byl problém se zákazem na drtivé většině hřišť v USA. Ovšem tou hlavní zajímavostí je první verze Cyclone Feedu, který dokázal spolehlivě podávat kuličky okolo 10-12 ran/sec. Tento zásobník pak Tippmann oprášil o šest let později na svém modelu A5 a dále vylepšil na nejnovějším X7.

Tippmann Factor F/A


Tippmann Factor F/A cyclone


Samozřejmě v historii firmy nemůžeme opomenout legendární model 98, který zapříčinil největší rozmach firmy Tippman. Model 98 se pouze s menšími změnami vyrábí již 9 let. Na tyto zbraně rovněž navázal ve své produkci i Ben Tippmann (synovec zakladatele firmy Dennise), který po menších neshodách ohledně dalšího vývoje firmy odešel a v roce 2003 založil svojí vlastní firmu BT Designs a přes nějaký ten soudní spor vyráběl originálu hodně podobné zbraně BT-16 a dnes novější BT-4.

Posledním důležitý mezník ve vývoji firmy Tippmann Pneumatics je prodej většinového podílu firmy soukromé kapitálové společnosti Summit Partners v polovině roku 2004. Rodina Dennise Tippmann si ponechala pouze menší podíl na společnost a nadále pracuje ve společnosti. Firma se od začátku roku 2005 také odpoutala od svého „mateřského“ názvu Tippmann Pneumatics a nese název Tippmann Sports, což může trošku vadit milovníkům jejich military zbraní. Ale čert vem název, hlavně že to střílí.

Dost tedy historie, teď se budeme zabývat nejbližší budoucností, tedy novou produkcí pro rok 2007. Celý katalog Tippmann 2007 má ovšem 50 stránek a mimo kompletní produkce zbraní a příslušenství obsahuje i všechny nové upgrady pro zbraně X7, A5 a T98, takže jeho zveřejnění na stránkách paintballinfo.cz by bylo trošku problematické, Proto jsme všechny stránky umístili do naší galerie v sekci Recreational & Sport.

Tippmann 2007 Catalog


Tippmann 2007 Catalog


Tippmann 2007 Catalog


Pokud máte zájem o některé zboží z tohoto katalogu, které zatím není běžně na e-shopu www.paintballshop.cz, tak nás prosím kontaktujte. Menší nevýhodu velkého množství novinek pro 2007 je totiž jejich pomalá distribuce výrobcem. Některé díly se ještě ani nedostaly do výroby a budou dostupné teprve v průběhu letošní sezóny.

Zdeněk
www.paintballshop.cz
Tippmann Sports Authorized Dealer

.
.

nabídka zaměstnání

(c) paintballinfo.cz - military paintball | sportovní paintball - 2006 Praha

mapa webu

Paintball je hra, ve které záleží nejen na schopnostech hráčů a štěstí, ale hlavně na týmové spolupráci.

Podporujeme: Paintball Paintball Praha Paintball Shop Paintball v Praze

Paintball je skvělá zábava!

Chci hrát - rezervovat si paintball ihned.